NĚCO O MNĚ 

Jmenuji se Veronika Nová a bydlím v malé vesničce za Prahou. Vystudovala jsem Střední uměleckou školu v Praze a nyní pokračuji ve studiu na Vysoké škole kreativní komunikace v oboru Management v kreativním průmyslu. 

Vyrůstala jsem s německými ovčáky a s leonbergery. Vždy jsem k psům měla blízko, pomáhala jsem v neziskové oraganizaci Pes nejvěrnější přítel, z.s., kde jsem pořádala na Facebooku aukce a výtěžky putovaly pro týrané a nemocné pejsky.

Chovnou stanici jsme si vždy chtěli založit a vychovávat malé chlupaté kuličky a předat je těm nejlepším majitelům. S australandou se mi to konečně povedlo. 

O NÁS

Nyní naši smečku tvoří dvě fenky. Fenka německého ovčáka a fenka australského ovčáka. 

Australandu jsem se rozhodla uchovnit, protože má velmi kvalitní rodiče a je moc šikovná. Snažím se s ní pracovat v tom, co ji baví a jde. 

Od malička jsem u ni pozorovala, že je hodně kontaktní. Pochází pouze ze dvou štěňat a je hodně vymazlená. Začala jsem si o canisterapii zjišťovat více informací a jakmile to bylo možné, hned jsme úspěšně složily zkoušky. Od štěňátka s Maggie navštěvuji cvičák, kde se snažíme připravit na zkoušky ovladatelnosti. Až přijde ten pravý čas, půjdeme do toho. 

Mým cílem je odchovat zdravé, pozorné, pracovité a energické australské ovčáky, které budou překypovat nejen láskou k lidem, ale i k  dalším čtyřnohým kamarádům.